נפיחות בברך | דלקת בעקב כף הרגל | זיהום ברגל

תסמינים של זיהום ברגל

זיהום ברגל עלול להיגרם בגלל סיבות שונות. מעקב אחר התסמינים אמור לעזור לזהות את הסיבה להופעת הזיהום ולסייע בבחירת הטיפול האפקטיבי ביותר. כמעט כל המחלות שגורמות לזיהום מתאפיינות למשל בעור אדמומי, חום ונפיחות מקומית. חשוב לציין שהעור האדמומי והנפיחות המקומית הם באזור הנגוע בלבד. במילים אחרות, רק שילוב בין חום ונפיחות מקומית יחד עם עור אדמומי באזור הנגוע יכולים להעיד על זיהום. בכל שאר המקרים יש לשלול מחלות אחרות.

זיהום ברגל הוא לעיתים השלב הראשון בדלקת בכלי הלימפה. במצבים כאלה יש תסמינים מעט שונים שגם אותם צריך להכיר.

דלקת בכלי הלימפה באה לידי ביטוי בהופעת פסים עדינים על העור. אלו פסים עם גוון אדום, שמופיעים ברוב המקרים לצד נפיחות של בלוטות הלימפה האזוריות.

יש עוד תסמינים של זיהום ברגל. ראשית, הזיהום גורם להיווצרות שלפוחיות באזור הנגוע.

יש לשלול את הופעת השלפוחיות כתוצאה מהפעלת לחץ על כף הרגל ולבדוק האם מדובר בתופעה כרונית. שנית, הזיהום גורם להיווצרות דימומים תת עוריים באזור הנגוע. לבסוף, ניתן לזהות את הזיהום באמצעות מעקב אחר הפרשה מוגלתית או שקופה. ההפרשה מופיעה באזור הנגוע והיא לא חולפת מעצמה ללא טיפול ראוי.

 

האם אפשר להסתפק בזיהוי התסמינים כדי לאבחן זיהום ברגל?

הבעיה העיקרית עם זיהום ברגל היא שמלבד הפגיעה האסתטית והפגיעה באיכות החיים, אי אפשר להסתפק בזיהוי התסמינים כדי לאבחן את הדלקת. יש צורך באבחנה מקצועית כדי לזהות את הסיבות להופעת הזיהום.

האבחנה היא קלינית ולכן היא מבוססת על תסמינים שהרופא רואה במסגרת בדיקה גופנית.

עם זאת, לרופא יש כלים מיוחדים לעקוב אחר התסמינים והוא מחזיק בניסיון של שנים רבות. חשוב ליידע אותו מראש לגבי מחלות עור אחרות ולעזור לו לשלול מחלות אחרות, אך גם לספר לו האם הזיהום התפתח בגלל חשיפה למים או עקיצה של חרק.

במקרים שבהם הרופא חושש לזיהום בעצם ולא רק בעור נדרש צילום רנטגן או מיפוי עצמות. אלו שיטות שמספקות אינדיקציה ברמה גבוהה לנוכחות של זיהום ברגל ובסביבת האזור.

 

נפיחות בברך|  דלקת בעקב כף הרגל| זיהום ברגל

 

זיהום ברגל

חזן רפואה טבעית

 

אזור ירושלים

רח' קעניג 6, ביתר עילית.

טל': 052-7694420, 052-7694410

פקס: 02-5804049

אימייל: gmail.com@ 

חפשו אותי בפייסבוק

שלח

שם

*

פרטיך התקבלו בהצלחה!

תוכן ההודעה

טלפון

*

אימייל

*

סובלים מאבצס או מטחורים?

השאירו פרטיכם וניצור עמכם קשר בהקדם

 

אזור המרכז

רח' אשל אברהם 24, בני ברק.

טל': 052-3631432

פקס: 03-6781108

 

7694410

בס"ד